Uudised ja artiklid

25. aprillil toimub Tartus maastikuarhitektide ja teiste huviliste ühine rattatuur

Postitas: Sirle | Kuupäev: 23/04/2012

25. aprillil algusega kl 16 toimub Tartus maastikuarhitektide ning teiste huviliste ühine RATTATUUR. Kogunemine enne kl 16:00 Raekoja plats 3 ees.


Ürituse läbiviijaks on maastikuarhitekt ja EMALi liige Toomas Põld, kes töötab Tartu linnavalitsuses jalgrattateede ja liikluskorralduse spetsialistina.

 

Oodatud on kõik rattasõpradest maastikuarhitektid ja teised väntajad ühisele rattaga liikumise aktsioonile! Ühise tuuri ideeks on juhtida tähelepanu rattaga liikumise võimalustele ja probleemidele, rattaga liikumise tervislikkusele ja selle olulisusele meeleolu tõstjana.

 

Jalgrattasõidu erialasem eesmärk on uurida erinevaid tänavaruume, kuidas ratturid seal end tunnevad ja missugused lahendused ratturi jaoks ühes või teises kohas peaks eksisteerima (peamiselt probleemsete kohtade näitel). Lisaks vaadata ja proovida viimase 5 aasta jooksul ehitatud rattateid Tartus, kas ja mida oleks saanud paremini teha.

 

Sõidu kestvus on orienteeruvalt 2 tundi, läbitakse enamus Tartu linnaosasid. Tuur lõpeb värskendava joogi ja suupistega.

 

Ise võib kaasa võtta joogi, eriti need, kes igapäevaselt rattaga ei sõida. Kuna tegu on pikema sõiduga, võiks selga panna mugavad vabaaja riided, soovitavalt kihiline riietus, et vajadusel ära võtta või juurde panna (ilmaennustus võib olla ettearvamatu).

 

Liiklusohutuse huvides jagatakse kasutamiseks helkurveste. Tagatuli peaks rattal töötama ja ratas ka töökorras olema.


Üritus toimub rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu sündmuste raames.Info: Toomas Põld, loovmaastik[at]gmail.com

Korraldaja: Eesti Maastikuarhitektide Liit

Toetaja: Eesti Kultuurkapital


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!