Uudised ja artiklid

15.-30. maini 2012 toimub arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutav sündmuste sari Nordic Look

Postitas: emal | Kuupäev: 06/05/2012

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti korraldavad 15.-30. mail 2012 sündmuste sarja Nordic Look, mis toob arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad arutelud ja kitsaskohad kontoriseinte vahelt avalikkuse ette ning rajab pinnase Eesti ja Põhjamaade tihedamaks koostööks. Kaasav ja terviklik linnaruumi kujundamine on aja- ja investeeringutemahukas ettevõtmine, kuid oleme veendunud, et see on oluline nurgakivi piirkonna konkurentsivõimelisemaks muutmisel ja ühiste väärtuste kinnistamisel.


Seega soovime Nordic Look 2012 kaudu edastada linnaelanikele, otsuste langetajatele, arhitektidele ja tellijatele selge sõnumi, kuidas:


  • võiksime kujundada linnast elava paiga, kus tänavad, väljakud ja pargid kihavad aastaringselt elust ja inimestest
  • säravad talendid tahavad jääda kodumaale, sest näevad siin arenguvõimalusi
  • (välis)investorid tahavad investeerida ruumi ja arengusse
  • arhitektid ja linnaruumi tellijad on inspireeritud ja tegutsevad koos sihipäraselt
  • kvaliteetset ja elavat linnaruumi saab tuua eeskujuna ja välisturgudele müüaNordic Look 2012 juhatab sisse avalikkusele suunatud rahvusvaheline konverents “Elav linn. Unistuste linn”, mis leiab aset 15. mail Kumu kunstimuuseumis Tallinnas.


Konverentsile järgneva kahe nädala jooksul toimub kolm seminari, kus läheme aruteludega konkreetsemate head linnaruumi tagavate teemadeni:
Lisaks kohtuvad Nordic Look 2012 raames Läänemere piirkonna arhitektuurikeskused, toome huvilisteni Soome arhitektuurinäituse Newly Drawn ning pakume võimalust vaadata arhitektuurifilme.Ootame, et kõik, kellele on oluline linnaruum, kirjeldaksid oma soove Nordic Look 2012 Facebooki lehel.


NB! Konverentsile ja seminaridele tulijatel palume end eelnevalt kirja panna iga vastava ürituse alamlehel Nordic Looki kodulehel.

Kohtumiseni!Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Eesti Arhitektuurikeskus
Loov Eesti


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!