Uudised ja artiklid

Ilmus “Eesti parkide almanahhi” teine osa

Postitas: Sirle | Kuupäev: 02/09/2009

 

Keskkonnaministeeriumi ja Muinsuskaitseameti koostöös on valminud "Eesti parkide almanahhi” teine osa, milles eri alade spetsialistid käsitlevad parkidega seotud temaatikat ning probleeme nii Eestis kui ka välismaal.

"Eesti parkide almanahhi" eesmärk on väärtustada Eesti maastike erinevaid aspekte, tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning aidata kaasa Eesti parkide ja seeläbi kultuuri ja looduspärandi säilimisele. Kogumik kätkeb endas pikemaid ja lühemaid pargiteemalisi artikleid oma ala asjatundjatelt. Käsitletakse parkide looduskaitselisi, muinsuskaitselisi, kultuurilisi, ajaloolisi ning kaasaegseid probleeme ja lahendusi. Tegu on perioodilise trükisega, mille esimene number ilmus 2007. aastal.

“Eesti parkide almanahhi” teine number tutvustab laiemale lugejaskonnale ajaloolisi ning nüüdisaegseid parke, linnahaljastuse probleeme ja lahendusi, samuti parkide hoolduse ja korrastamisega seotud küsimusi. Trükis on mõeldud nii maastikuarhitektidele, ajaloolastele, loodus- ja keskkonnakaitsega tegelevatele inimestele kui ka kõigile teistele pargihuvilistele. Väljaannet saab osta suurematest raamatupoodidest ning Muinsuskaitseameti raamatukogust.

Almanahhi toimetajaks on Tiina Tammet. Toimetuskolleegiumisse kuulusid Anneli Randla, Urve Sinijärv, Piret Palm ja Tiina Tammet. Väljaandmist toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Keskkonnaministeerium ja Muinsuskaitseamet.

Lisainfo:
Anneli Randla,
Muinsuskaitseameti peadirektori asetäitja teaduse alal
507 4131

Piret Palm,
Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna peaspetsialist
626 2878

Brita Merisalu,
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2908, 527 6851
brita.merisalu[at]envir.ee

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!