Uudised ja artiklid

MÄRKA! Maastikuarhitektuuri üritused

Postitas: EMAL | Kuupäev: 02/04/2016

Aprill on kuulutatud rahvusvaheliseks maastikuarhitektuuri kuuks, mida Eestis tähistatakse juba kaheksandat aastat. 2016. aasta üldteemaks on  „Märka!“, mille esmane eesmärk on muuta maastikuarhitektuuri rohkem märgatavamaks nii Tartu linnapildis kui ka Maaülikoolis. Jooksev info ürituste kohta leitav aprillikuu FB lehel: https://www.facebook.com/aprill2016/

Märka! Läbimurre! - 4. aprill
„Läbimurre“ on terveks Aprillikuu ajaks Maaülikooli linnakusse üles jääv avalik installatsioon. Selle eesmärk on tõmmata tudengite ja ülikooli tähelepanu väga vajaliku läbimurde teostamisele. Räägitav ala asub Metsamaja ja Spordihoone vahel, kus hetkel on vaid suur lage muruplats, mida ületab mudane jalgrada. Korralik ja kasutuskoormust arvestav uus jalgrada on vajalik, sest ei ole jalakäijasõbralikku kiiret teed bussipeatusest Metsamajja. Rajatakse postidest ja lõngast allee, mis tähistab teed üle muruvälja. 

Märka! Töötav maastikuarhitekt! - 8. aprill
Koostöös erinevate büroode ja ametkondadega, kus maastikuarhitektid igapäevaselt töötavad ja toimetavad, on plaanis üheks päevaks uksed valla lüüa, et kõik uudisihimulikud saaksid end maastikuarhitektide töö erinevate tahkudega kurssi viia. Oodatud osa võtma nii erialaga seotud tudengid kui ka kõik teised huvilised. Täpsem info osalevate büroode kohta leitav ürituse FB lehel:https://www.facebook.com/events/843527062440959/

Märka! Filmiõhtu! - 13. aprill

Märka! Hea väliruum! - 15. aprill
Viimasel ajal on Tartu väliruum, täpsemalt selle kvantiteet ja kvaliteet, olnud avalikkuse kõrgendatud tähelepanu all. Koostamisel oleva Tartu uue Üldplaneeringuga seoses on kesklinna pargid teemaks, mis väheseid külmaks jätab. Aprill on just õige aeg need pargid üle vaadata ning asjas selgust luua – mida plaanib linnavalitsus, mida soovivad kodanikud, mis on parkide tegelik olukord ning mida võtaksid maastikuarhitektid selles olukorras ette? Üritusega seonduv täpsem info peagi.

Märka! Rattaretk! -  16. aprill
Rattaretk on juba traditsiooniks saanud aprillikuu üritus, mille käigus sõidetakse Tartus ratastega läbi huvitavate ja põnevate paikade. Marsruut läbib kõiki Tartu linnaosasid, et osalejad saaksid tutvuda Tartu linnaga põhjalikumalt. Rattamatkaga kaasatakse see aasta ka Soome sõprusseltsi Vist ry liikmeid. 

Märka! Linnamuster! - 18. aprill
Konkurss, mille eesmärk on panna inimesi märkama ümbritsevat ruumi ning selle eripärasusi. Fotovõistluse teema on „märka linnamustreid“, mille käigus osalejad saavad tuua näiteid kuidas nemad näevad linnaruumis erilisi mustreid ja elemente. Aprillikuu jooksul on plaanis fotosid eksponeerida mitmel pool üle Tartu toimuvatel välknäitustel, et tutvustada maastikuarhitektuuri eriala ka laiemale üldsusele.

Märka! Lõpuseminar! - 30. aprill
Aprillikuu lõpetab seminar, kus võetakse kokku möödunud kuul toimunu, hinnatakse üritusi ning antakse välja auhinnad fotovõistluse võitjatele. Ühtlasi tähistatakse Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi 17. sünnipäeva. 

Märka! Piknik! - 1. mai
Rahvusvahelist Maastikuarhitektuuri Kuu raames toimub „Märka! Piknik!“ õueaktsioon Emajõe kaldal. Ürituse eesmärgiks on 2016. aasta piknikuhooaja avamine. Lisaks annab see võimaluse sellel päeval rahulikult keha kinnitada ning sõpradega murumänge mängides aega veeta.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!