Uudised ja artiklid

Linnaaiandus

Postitas: EMAL | Kuupäev: 07/03/2017

Asendada teadaolev toidusüsteem linnas toidu kasvatamisega on mõeldamatu, kuid linnapõllumajandus kui lisaväärtus võiks mängida arvestatavat hariduslikku rolli maapõllumajanduse kõrval ning enamgi veel - rikastada linna oma uuenduslike ruumikasutusfunktsioonidega.
2017. aastal soovime rajada istutuskastidega ühisaiad ja valmistame ette kogukonna linnaaia projekti - valime välja kogukonna ja aia asukoha ning teeme üheskoos aiakujunduse. 2018. aastal on plaanis kogukonna linnaaia rajamine. Tulevikus on ameti soov kokku viia aiandushuvilised ja pakkuda neile välja võimalikud aedade asukohad. allikas: http://www.tallinn.ee/linnaaiandus

Taimede kasvatamise otsesed eesmärgid on:

  • Kogukonda kaasav ühistegevus avalikel aladel.
  • Tegevused, mis on seotud puhkuse ja rekreatsiooniga. Linnainimeste loodusele lähemale toomine, teadlikkuse tõstmine keskkonnateemadel ja lastele toidutootmise protsessi tutvustamine.
  • Alusuuringud köögiviljade kasvatamisel Tallinna linnakeskkonnatingimustes. Kaardistatakse ja selgitatakse välja taimekasvatusega seotud võimalikud probleemid (tulenevalt asukohast, pinnasest, tolmendajate olemasolu jne), ohud (inimese tervisele ohtlikud keskkonnafaktorid) ning võimalused (võimalik kasusaajate hulk, kogukondlik sidusus, köögiviljade tootmine kogukonna tarbeks). Projektide elujõulisuse seire ja hindamine.

KAARDIRAKENDUS AIA JA AEDNIKU LEIDMISEKS


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!