Uudised ja artiklid

Võrus avati pidulikult Tamula rannapromenaad

Postitas: Sirle | Kuupäev: 07/10/2009

Allikas: Eesti Rahvusringhääling, Võru linnavalitsus

Võrus Tamula järve kaldal avati Eesti stiilseim rannapromenaad, mis arvestab maastikuarhitekt Andres Viitkari hinnangul nii Katariina allee ajaloohõngu kui ka erinevas eas ja huvidega inimeste soove.

 

Ehkki rannahooaeg on läbi, pakub Võru promenaad palju rohkemat kui vaid päikesevõtt ja ujumine. 800 meetri pikkusele Roosisaare sillast alguse saavale promenaadile mahuvad kivi- ja laudkattega teed, palju mänguväljakuid, pingid, paadisillad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pargi nõlval on istumisterrass, mille ees saab mängida näiteks rannavõrkpalli või korraldada kultuuriüritusi. Ainulaadne on muruoaas ehk lainekujulised muruga kaetud päevitustoolid. Rannapromenaad sobitub kõrval asuva Kreutzwaldi pargiga ja juhatab ajaloolist Katariina alleed mööda tulijad Tamula järveni.

Arhitekti sõnul on promenaadi kunstiline lahendus Eesti jaoks täiesti uus, pisut eeskuju on ta leidnud Lõuna-Euroopast.

 

Avaüritus algas Roosisaare silla lähedusse püstitatud skulptuuri „Elujõud“ juures, kus skulptor Peeter Leinbock taiese loomislugu tutvustas. Edasi suunduti mööda promenaadi Kreutzwaldi parki ja randa, kus avaürituse juhatasid sisse puhkpilliorkester ja Maire Udrase tantsurühmad. Õhtu jooksul tulid kuuldavale legendaarsed hääled, nimelt kõlasid erinevate ajastute Võru linna teenekate inimeste mõtted. Promenaadi avamist austas oma kohalolekuga ka Võru linna asutaja Katariina II, kes mööda alleed jalutades rannas hääli kuulis ning seejärel kohale ruttas. Muusikalist vahepala pakkus Võru oma muusik Kait Tamra.

 

Sõnavõttudega astusid üles Võru Linnavolikogu esimees Tõnu Anton, projekteerija OÜ Artes Terrae esindaja maastikuarhitekt Andres Viitkar, ehitaja Nordecon Ehitus juhatuse liige Marko Raudsik, Riigikogu liige, endine Võru linnapea ja EAS-i nõukogu liige Ivi Eenmaa ning Võru linnapea Kersti Kõosaar. Avaürituse lõpetas muusikaline ilutulestik.

Rannapromenaadi rajamine maksis 17 miljonit krooni. Raha saadi lisaks Võru linnale ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt.

 

Vt ka videoklippe ETVst ja Kanal2 Reporterist

 

Peagi näeb pilte EMALi galeriist.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Üks kommentaar:

22/01/11 - Calderon19Mia kirjutab:
It's cool that people can take the personal loans moreover, this opens up completely new possibilities.