Uudised ja artiklid

Konverents “Park ja tekst” 6.-7. mail 2010

Postitas: Sirle | Kuupäev: 12/04/2010

 

Koht: Tallinna Ülikooli Tallinna saal (Uus-Sadama 5-M218) vastuvõtuga neljapäeva õhtul Kastellaanimajas (Tallinna Linnamuuseumi filiaal Eduard Vilde muuseum, Roheline aas 3) ekskursiooniga reede hommikul Kalamaja kalmistupargis

 

Korraldajad: Tallinna Linnamuuseum ja Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi Maastiku ja kultuuri keskus ning Kultuuriteooria tippkeskus (EL Euroopa Regionaalarengu Fond)

 

Park on oma muutlikkuses ja elavuses üks kõige enamate meeltega tajutav kunstiobjekt. Parki saab istutada, seal saab astuda, olla, kuulda/kuulata helisid, tajuda lõhnu, tunda soojust või külma, imetleda vaateid.

 

Tekst on üks kõige abstraktsemaid nähtusi, mis peidab füüsilise maailma tähemärkidesse ning tekst kirjeldab kombatavat ja haistetavat, nähtavat ja kuuldavat kõiki ühesuguste sümbolite abil. Tekst ei ole üksnes kirjandus, vaid ka märkmed, arved, meenutused, kirjeldused, ajalugu… Ajaloolised pargid ei ole enam need, mis nad olid mõnel teisel ajahetkel minevikus – mõned neist hetkedest on jäädvustatud. Meile jäävad tekstid – detailid millest igaüks vastavalt oma erialale püüab uuesti kokku panna tervikut. Milliseid tekste kasutatakse, see sõltub esinejatest.

 

Konverentsi “Park ja tekst” eesmärk on käsitleda parki tekstides ja tekstina. Seda interdistsiplinaarsena, ühendades erinevate elualade spetsialiste: kunsti- ja kirjandusteadlasi, maastikuarhitekte, kultuuriloolasi jne. Kõiki, kes on oma töös ühel või teisel moel seotud parkidega, et uurida nende ajalugu, heiastusi luules või ilukirjanduses ja saada uute teadmiste võrra rikkamaks, kuulda mida teise valdkonna inimene näeb ja märkab, et märgata ka ise enam.

 

Konverentsi ettekanded publitseeritakse.

 

Konverents on avatud kõigile huvilistele.

 

Kontakt: Risto Paju e-mail: risto.paju(a)linnamuuseum.ee, mobiil: 5666 0157

 

Allikas: TLÜ, Eesti Humanitaarinstituut, Maastiku ja kultuuri keskus

 

KONVERENTSI  PÄEVAKAVA

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!