Uudised ja artiklid

Eelteade: Seminar "Emajõe maastikud III" ootab osalema

Postitas: minea.kaplinski | Kuupäev: 25/07/2016

Järjekorras juba kolmas Emajõe maastike seminar toimub sel korral 10.-11. septembril ning viib osalejad Tartust ülesvoolu. Lodi Jõmmuga sõidetakse mööda Väikest Emajõge, Võrtsjärve ja Suurt Emajõge, et tutvuda ümbruskonna maastikumustrite ja huviväärsustega. Sõidu ajal lodjas ja õhtul Alam-Pedja Looduskaitseala Palupõhja Looduskoolis toimuvad EMALi liikmete ning külaliste ettekanded Emajõe maastike ja Eesti veekogude kaldaaladega seonduvalt. 


Info registreerimise ja osavõtutasu kohta peagi. Alljärgnevalt on ära toodud ürituse esialgne ajakava:

Laupäev 10. september 

8:00 Väljasõit bussiga Tartust Jõgevestele 65 km. 
8:45 Jõgevestel Tutvume omanäolise arhitektuuri näitega Jõgevestel Grete motelli peahoonega (Eesti suurim palkmaja). 
10:00 Väljasõit lodi Jõmmuga Jõgevestel Grete motelli sildumisalalt Väikesel Emajõel. Naudime Väikese Emajõe imekauneid maastikke. 
12:00 Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskuse Võrtsjärve Järvemuuseumi külastus (elusad eesti mageveekalad akvaariumides). http://kalala.emu.ee/kalala/. Üle poole sajandi Lomnoloogijajaamas töötanud zooloog ja hüdrobioloog Tarmo Timm räägib Võrtsjärve maastikuilme muutumisest. 
14-17 Külastame Võrtsjärve sadamaid Suislepas ja Oisus. Lodjal EMALi liikmete tutvustused vee- ja kaldaaladega seotud projektidest ja planeeringutest (nt Võrtsjärve piirkonna üldplaneering). Peatus Võrtsjärve Külastuskeskuses Jõesuus. Tutvume sadama ja külastuskeskusega. 
19:00 Robert Oetjen tutvustab Alam-Pedja Looduskaitsealal Palupõhja looduskooli tegemisi läbi aastate. Ööbimine lodjas ja Palupõhja loodusmajas. 

Pühapäev 11. september 

6:00 Varahommikune jalutuskäik Palupõhjal 
8:00 Väljasõit lodjaga Palupõhjast Saab vaadata avaraid luhtasid, mida kusagilt mujalt ei näe, kui laevalaelt Reku sadamas tutvustab Reku sadamaala detailplaneeringut Valdeko Lukken. 
10:00 Ettevõtja Indrek Gregor Tuge Energia OÜ-st räägib väiketuulikute kasutusvõimalustest. 
13:00 Tiiu Tuuga Tähtvere Vallavalitsusest räägib Ulila ja Ilmatsalu kalatiikidest Kärevere sillast allavoolu saab vaadata kitsamat eriilmelist jõeorgu. 
16:00 Saabumine Tartusse 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!