Uudised ja artiklid

Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindus kohtub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis majandustegevuse registri teemadel

Postitas: Sirle | Kuupäev: 24/05/2011

Eesti Maastikuarhitektide Liit

PRESSITEADE

24.05.2011

 

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU ESINDUS KOHTUB MAJANDUS- JA KOMMUNIKATSIOONIMINISTEERIUMIS MAJANDUSTEGEVUSE REGISTRI TEEMADEL

 

Täna, 24. mail 2011 kohtub Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, et arutada võimalusi majandustegevuse registri täiendamiseks, maastikuarhitektuuri ja sisearhitektuuri alajaotuste fikseerimiseks.

 

Kohtumisest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis võtavad osa Euroopa Maastikuarhitektide Liidu (EFLA, European Federation for Landscape Architecture) asepresident Carlo Bruschi, Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindajad Epp Kesküla Erard, Bruno Marques, Valdeko Lukken ning Eesti Arhitektide Liidu esindaja Tõnu Laigu ja Eesti Sisearhitektide Liidu esindaja Priit Põldme. Ministeeriumi poolt osaleb kohtumisel ehitus- ja elamuosakonna juhataja Margus Sarmet.

 

Eesti Vabariigis on maastikuarhitekte koolitatud juba alates 1994. aastast. Sellele vaatamata on riigiasutustega suheldes ilmnenud, et ebaselge on nii maastikuarhitekti roll kui ka selle olulisus välisruumi kujundamisel. Rahvusvaheline Maastikuarhitektide Liit (IFLA, International Federation of Landscape Architects) on määratlenud maastikuarhitektuuri eriala, maastikuarhitekti pädevuse ning tööülesanded, mis on aluseks ka maastikuarhitektide riiklikul koolitamisel Eestis. Maastikuarhitektuurseks objektiks on välisruum - kõik, mis jääb hoonetest väljapoole.

 

Kuivõrd siiani on maastikuarhitektuuri valdkond seadusandluses reguleerimata, majandustegevuse register ei hõlma enam maastikuarhitektuurset projekteerimist - alates 15. aprillist ei pikendata maastikuarhitektide registreeringuid, siis kohtumise käigus arutatakse võimalusi tekkinud situatsiooni lahendamiseks. Senine registreering eeldas vähemalt nelja aastase erialase töökogemusega vastutava spetsialisti olemasolu, kuid praeguses olukorras tähendab see sisuliselt seda, et igaüks võib välisruumi projekteerida.

 

 

Info:

Valdeko Lukken

Eesti Maastikuarhitektide Liit

juhatus@maastikuarhitekt.ee

tel 525 5566

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!