Uudised ja artiklid

Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Teoks 2009 valiti Tamula ranna-ala Võrus

Postitas: Sirle | Kuupäev: 22/04/2010

Eesti Maastikuarhitektide Liit

PRESSITEADE

22.04.2010

 

 

Eesti Maastikuarhitektide Liit kuulutab täna, 22. aprillil ülemaailmsel Maa päeval, välja 2009. aasta maastikuarhitektuuri teo, milleks valiti ülekaalukalt Tamula ranna-ala Võrus.

 

Tamula ranna-ala projekti autor on maastikuarhitekt Andres Viitkar maastikuarhitektuuribüroost Artes Terrae OÜ. Objekti tellijaks oli Võru linnavalitsus ning ehituse peatöövõtjaks Nordecon Ehitus AS. Rannapromenaad avati 6. oktoobril 2009. Aasta tegu 2009 valiti Eesti Maastikuarhitektide Liidu üldkoosolekul välja kaheteistkümne esitatud kandidaadi seast.

 

Lisaks leidsid kandidaatide seast kõige enam ära märkimist Eesti Televisiooni saade OP!, kui enim telemeedias maastikuarhitektuuri kajastanud saade ning raamatu „Park on paradiis looduses ja kunstis“ toimetajad Juhan Maiste ja Mart Külvik suurepärase idee ja kõrgel tasemel trükise koostamise eest.

 

Eesti Maastikuarhitektide Liit kuulutas antud konkursi välja, et taasalgatada traditsiooni tunnustamaks silmapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris ja ergutamaks maastikuarhitektuurielu.

 

Konkurss leidis aset just aprillis, sest see on kuulutatud Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt maailma maastikuarhitektuuri kuuks, mille raames paljud erialaorganisatsioonid üle maailma korraldavad rahvusvahelise või kohaliku tähtsusega projekte, mis toimuvad või kulmineeruvad aprillis. Aprill on maastikuarhitektuuri kuu seetõttu, et 26. aprillil tähistatakse Frederick Law Olmsted’i – New York’i Central Park’i kujundaja ning Ameerika maastikuarhitektuuri eriala looja, sünniaastapäeva, samuti jääb aprilli rahvusvaheline Maa päev (Earth Day).

 

Maastikuarhitektuuri aasta tegu on varasemalt valitud vaid ühel korral, kui selleks oli maastikuarhitekti ametikoha loomine Tallinna ja Tartu linnavalitsustes aastal 2005.

 

 

Info:

Sirle Salmistu

Eesti Maastikuarhitektide Liit

juhatuse liige

sirle[at]maastikuarhitekt.ee

tel 517 4419

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!