Uudised ja artiklid

Emajõe ideevõistlus tõi uusi värskeid ideid

Postitas: Sirle | Kuupäev: 02/05/2012

Allikas: Tartu linnavalitsus, pressiteade, 30.04.2012
Emajõe kallaste elustamiseks väljakuulutatud ideevõistlusel hinnati 9 tööd, milles pakuti välja huvitavaid lahendusi alates paadi- ja parveliikluse tihendamisest kuni põnevate uusehitiste rajamiseni.


"Esitatud töödes leidsid käsitlemist nii uudsed üksikobjektid kui ka kontseptuaalsed terviklahendused. Ideevõistluse eesmärgiks oli leida Emajõe ja selle kallaste aktiivsemaks kasutamiseks ruumilisi ning funktsionaalseid lahendusi, mis oleksid lihtsalt realiseeritavad ja toimiksid ka ärilises plaanis. Kuigi ärilisi eesmärke teenivaid objekte pakuti välja vaid üksikutes töödes, saime ridamisi uusi mõtteid, kuidas avalikku linnaruumi edasi arendada ning milliseid ettevõtmisi võiks Emajõe ja jõeäärsete alade elavdamiseks korraldada," rääkis žürii esimees abilinnapea Raimond Tamm.


Arhitektidest, disaineritest, ettevõtjatest ja linnavalitsuse esindajatest koosnev žürii otsustas võitjaks tunnistada kaks tööd ning anda välja kolm võrdse suurusega ergutuspreemiat. Võidutöödeks tunnistati „Tartu kümme“ ja „MÕV“, mille autorid saavad kumbki 900 eurot. 400-eurosed ergutuspreemiad pälvisid märgusõnade „Link“, „Arukas“ ja „Siili“ all esitatud tööd.

Märgusõna all „Tartu kümme“ esitatud töös pidas žürii hästi läbimõelduks Emajõe äärsete alade kergliikluse keskseks piirkonnaks muutmise ideed. Teises võidutöös „MÕV“ pakuti välja huvitava atraktsioonina Emajõel ujuv multifunktsionaalne parv.

Tartu linnavalitsus korraldas ideevõistluse koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Tartu Kultuurkapitaliga.


Eesti Arhitektide Liit korraldab ideevõistlusele esitatud töödest näituse, mis avatakse 3. mail kell 16.30 Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn) Näituse avamisel avatakse nimekaartide ümbrikud ja avalikustatakse tööde autorid. Tartu linn kavandab võistlustöödest näituse avamist linna infokeskuses mai teises pooles.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.Helle Tolmoff
Tartu Linnavalitsuse teabeteenistuse spetsialist
Tel 736 1336, 529 4297


Protokolli ja tingimused leiab siit.
Artikkel Tartu Postimehes.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!