Uudised ja artiklid

Homme algab Disainiöö ja kultuurifestival Arts and Lights in Tallinn

Postitas: Sirle | Kuupäev: 23/09/2009

 

Juba neljandat korda toimub Tallinnas kultuurifestival, mis propageerib disaini, kvaliteetset elukeskkonda ja loomemajandust. Seekordne festival tahab tabada otsivat vaimu ning fookuses on: LEIDLIKKUS. INNOVATSIOON. SÄÄSTLIKKUS. TAASKASUTUS. Festival tähistab Euroopa Loovuse- ja Innovatsiooniaastat ning on Eesti Innovatsiooniaasta üheks tähiseks.

Festivali sisustavad näitused, installatsioonid, moe-showd, performance’d, välikino, välieluruumi väärtustavad ettevõtmised, workshopid, tootetutvustused, festivalihinnaga müügiüritused. Külastajaid harivad või meeltlahutavad ettevõtmised demonstreerivad, kuidas disain käivitab innovatsiooni ning kuidas leidliku disaini abil saaks leevendada ka majandussurutist. Linlasi üllatab sotsiaalse sisuga etteaste Portugalist "Kerjuste kompanii", kunsti ja tegelikkuse piirid hägustuvad.

Seekordne festivali süda asub Rotermanni kvartalis. Prooviveskis on lisaks kahele näitusele avatud festivali lounge ja õhtuti ka klubi. Festivali piirkonnad on avatud hilisõhtuni.

Festivalipartnerid on galeriid, muuseumid, sisustuspoed, kellelt on oodata huvitavaid näitusi, performance’id, tootetutvustusi. Sattelliitüritused toimuvad Tarbekunsti-ja Disainimuuseumis (tasuta sissepäas), SooSoo galeriis, Kanuti Gildis, Katariina Kirikus, Lühikeses Jalas, Soolalaos jm.

Loe edasi ja vaata täpsemat programmi siit.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!