Uudised ja artiklid

Ideevõistlus kutsub ettevõtjaid koostöös loomeinimestega Emajõe kaldaid elustama

Postitas: Sirle | Kuupäev: 24/01/2012

Allikas: Tartu Linnavalitsus, pressiteade 23.01.2012
Tartu linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Tartu Kultuurkapitaliga ootab kuni 24. aprillini ettevõtjate, arhtektide, maastikuarhitektide ja disainerite kavasid ideevõistlusele, mille eesmärgiks on leida innovatiivseid ja lihtsalt teostatavaid lahendusi Emajõe ja Emajõe kallaste erinevate kasutusviisidega rikastamiseks ja atraktiivsemaks muutmiseks.

Ideevõistluse sihiks on leida Emajõe kallaste aktiivsemasse kasutusse võtmiseks ruumilisi ja funktsionaalseid lahendusi, mis on lihtsalt realiseeritavad ja toimivad ka ärilises plaanis. Linnaarhitekt Tiit Sild selgitas, et soov ei ole korraldada tavapärast, tihti ebareaalsete tulemustega ideevõistlust, mille tulemustega keegi pärast midagi peale ei oska hakata. "Pigem võiks resultaadiks olla äriplaani laadsed paketid, mille alusel Emajõe kallaste arengut paremini suunata," märkis Sild.

Ideevõistluse formaat viib kokku noored (vanuses kuni 32 aastat) arhitektid, maastikuarhitektid ja disainerid ettevõtjatega ning lisaks ideeloomele on eesmärgiks pakkuda koostöös ettevõtjatega toimivaid skeeme, ideid ja ärimudeleid, kuidas ideed realiseeruda võiksid ja jätkusuutlikult toimiksid.

Ideevõistlus kestab 23. jaanuarist 24. aprillini ning auhinnafondi suuruseks on 3000 eurot. Oma ideid on oodatud avaldama kõik huvilised ning eriti kohalikud ettevõtjad, kelle heade mõtete toel leida Emajõe kaldaid väärtustavaid ja toimivaid ruumilisi lahendusi.

Ideevõistusele registreerida ja tingimused alla laadida saab siit: http://www.tartu.ee/reg/emajogi

Lisainfo: linnaarhitekt Tiit Sild, tel 7361 239, 5560 1425

Mihkel Lendok
Tartu linnavalitsuse pressiesindaja
Tel. 736 1162, 56640190

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!