Uudised ja artiklid

Jõhvis alustati promenaadi rajamist

Postitas: Sirle | Kuupäev: 17/07/2009

Allikas: Jõhvi linna koduleht, 17.07.2009

Töid alustati kirikuaugu ja Vabadussõja mälestussamba ümber. Seal võeti maha viiskümmend puud.


Projektijuht Märt Maritsa sõnul on tegu vanade ja haigete puudega, mille sisemust järas mädanik. Maha raiutakse need puud, mis on dendroloogide hinnangul haiged.
Praegu mahavõetavatest puudest osa kasutab vald ära Jõhvi linnasauna kütteks.

 

Promenaadi rajamise tõttu suleti teelõik, mis läheb Swedbanki eest kiriku juurde, ning seda autoliikluseks enam ei avatagi.


"Uus sissesõidutee tekib Viru tänavale Rakvere tänavalt siis, kui ehitatakse valmis liiklussõlm," lausus vallavanem Tauno Võhmar.

 

Oktoobriks peaks tööde esimene etapp olema lõppenud ja uus haljastus valmis. Projekti eestvedajad lubasid, et lisaks avaneb vanale ja väärikale Mihkli kirikule parem vaade.

 

Kokku lähevad tööd promenaadi üldhinnast maksma 10%, mis on ligi viis miljonit krooni. Kogu promenaad hakkab tulevikus kulgema kalmistu juurest kontserdimajani.
Suurem osa promenaadi rajamise rahast tuleb Euroopa Liidust ja valla osa on projekti rahastamisel 15%.

 

07.07.2009

 

Kalmistust kontserdimajani kavandatava promenaadi ehituse I etapi töid hakkab tegema Nordecon Ehitus AS.  See oli ainus firma, mis osales I etapi ehk kirikuümbruse korrastustööde hankekonkursil.

 

Kiriku- ning Vabadussõja mälestusmärgi ümbruse korrastamist nimetab vallavalitsus ametlikult Jõhvi jalakäijate promenaadi ehituse I etapiks. Teine etapp hõlmab promenaadi rajamist kirikupargist kalmistuni ning kontserdimajani.

 

Kuigi pakkumise esitas vaid üks firma, oli ettevõtteid, kes hanke vastu huvi tundsid ja dokumendid välja võtsid, 12.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!