Uudised ja artiklid

Kabli rand sai uue ilme

Postitas: Sirle | Kuupäev: 20/06/2010

Allikas: ERR Uudised, 19.06.2010, Ülle Hallik

Pärnumaa Häädemeeste vald tegi viie miljoni krooni suuruse Euroopa investeeringu toel korda populaarse suvituskohana tuntud Kabli ranna.

 

Investeeringust neli miljonit krooni kulus rannarajatistele, ülejäänud miljon aga vetelpäästjate koolitusele ja lätlastega ühiste infomaterjalide koostamisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oma randade kordategemiseks ja sinilipu normidega vastavusse viimiseks ühendasid jõud kaks valgeliivalise rannaga valda Eestis ja neli Lätis, eurotoetust taotleti piiriülese koostöö raames. Neist põhjapoolseim, Audru vallas asuv Valgerand sai oma rajatised valmis möödunud suvel.

Audru vallavolikogu esimees Siim Suursild ütles, et projekt on end väga hästi õigustanud. "Seda oli eelmise aasta suvekuude ilusate ilmadega näha, et parkla jäi rahvale kitsaks ja autod olid piki teed pargitud peaaegu Audru jõe sillani. Nii et rahvas on selle vägagi omaks võtnud".

Kabli randa on kerkinud majakast inspireeritud rannahoone ja vetelpäästetorn, aga ka jalgteed, laste mänguväljak, piknikukohad, korvpalliplats, riietuskabiinid ja 60-kohaline parkla.

Häädemeeste vallavalitsuse projekti koordinaator Tõnu Kiiver ütles, et vald loodab eelkõige turistide arvu suurendada. "Seeläbi siis ka täieneb kohalike ettevõtjate rahakott ja turistid avastavad ka Häädemeeste valla muid vaatamisväärsusi," lootis Kiiver.

Rannajoont pidi lõuna poole liikudes on järgmine projektipartner Salacgriva vald Lätis. Kuigi projekti elluviimine on seal majandusraskustesse takerdunud, loodavad nemadki varsti oma sammu sinilipuranna poole astuda.

"Püüame augustikuuks lõpetada kõik tööd ja ehitada midagi paremaks. Vaatetorni ja majakese vetelpäästjatele, kus saab ka varustust hoida," ütles Salcgriva turismiinfokeskuse juhataja Juris Zalitis.

Linti, mida avamisel pidulikult läbi lõigata, Kabli ranna teele veetud ei olnud. Küll aga läks merele pudelipost, mis leidjat lahkesti Kabli randa puhkama kutsub.

 

Vt videoklippi AK uudistes

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!