Uudised ja artiklid

Kadrioru pargi muuseumis saab tutvuda „Tallinna lillefestivali 2010“ kavanditega

Postitas: Sirle | Kuupäev: 18/03/2010

Allikas: Tallinna linna koduleht, 16.03.2010

Kadrioru pargi muuseumis, mis asub aadressil A.Weizenbergi 26, on vaatamiseks välja pandud rahvusvahelise „Tallinna lillefestivali 2010“ lilleaedade eskiisid.

 

Tallinna linn korraldab 2010. aastal 21. maist kuni 28. augustini  Tornide väljaku pargis, järjekorras juba teise, rahvusvahelise  „Tallinna lillefestivali“, mille eesmärk on anda osalejatele võimalus kujundada silmapaistev iluaed ja seeläbi tutvustada ennast.

 

Lillefestivali idee algataja, abilinnapea Deniss Boroditši ütles, et 2009. aastal esmakordselt toimunud lillefestival osutus erakordselt populaarseks ja kogus üle 400 000 külastaja. „Tallinna lillefestivalist on kujunemas iga‑aastane suurüritus, mis toob Tallinna aianduse- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast,“ lisas Boroditš

 

„Tallinna lillefestivali 2010“ iluaedade kavandi koostamiseks pakuti sel aastal teemadeks „Aed kui paradiis“ ja „Vanaema lillepeenar“. Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul laekus 34 kavandit. „Kuna Tornide väljaku pargis on lilleaedade jaoks 31 kohta, siis kõikidel soovijatele lillefestivalil ruumi ei ole ja välja valitakse ainult paremad,“ ütles Järve.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!