Uudised ja artiklid

Kinos Sõprus näeb Eesti arhitektuuri lühimängufilme

Postitas: emal | Kuupäev: 05/02/2014

Allikas: ERR, 05.02.2014
Täna kell 18.30 linastuvad Tallinna kinos Sõprus kuus uut põnevat Eesti arhitektuuriteemalist lühimängufilmi, mis on valminud Eesti Arhitektide Liidu (EAL) ning Tallinna Ülikooli Balti filmi- ja meediakooli (BFM) ühisprojekti käigus.

Filmide peategelaseks on arhitektuur, millega soovitakse tuua arhitektuur laiemale publikule lähemale uuel moel.


Filmide peategelased on arhitektuuripreemia nominatsiooni pälvinud hooned -  Tartu tervishoiu kõrgkool, Tartu ülikooli Narva kolledž, Vilsandi merepäästejaama paadikuur, Tallinna ülikooli Balti filmi- ja meediakool ning Tallinna vesilennukite angaarid. Hooned, mille sees ja ümber filmide tegevus toimub, on olnud viimaste aastate jooksul avalikkuse tähelepanu all, neid on esile tõstetud ja hinnatud paljude arhitektuuripreemiatega.


"Lühifilmidega otsitakse lahendust küsimustele, kuidas siduda omavahel ehitus- ja filmikunst ning kuidas teha seda nii, et arhitektuur ei oleks kaadris pelgalt juhuslik lavadekoratsioon, vaid aktiivne osaline,“ räägib EALi aseesimees Kalle Vellevoog.


Filmid juhatavad sisse Kalle Vellevoog ja Elen Lotman BFMi filmikunsti osakonnast. Pilet maksab kolm eurot ja selle saab osta kohapealt.


Vaata täpsemalt veel siit.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!