Uudised ja artiklid

Kunst tuleb tänavale

Postitas: Sirle | Kuupäev: 15/07/2009

Allikas: Tallinna LV

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja MTÜ Creativity Remains Foundation allkirjastasid vastastikuse mõistmise memorandumi, et arhitektuurilise uurimisprojekti Tallinn Art/RUUM raames töötada välja jätkusuutlikud ruumilised ja kunstilised strateegiad Tallinna integreeritud taaselustamiseks.

 

Kultuuri ja rohelist teadust toetava Creativity Remains Foundationi algatatud projekti Tallinn Art/RUUMi eesmärk on peamiselt Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga koostöös kasutada avalikus linnaruumis loovaid meetodeid Tallinna ainulaadse linnamaastiku visuaalse terviklikkuse säilitamiseks ja täiustamiseks. Erilist tähelepanu pööratakse seejuures ajaloolise tähtsusega paikadele.

 

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul aitab antud projekt suurendada linna kohalikku ja piirkondlikku konkurentsivõimet ning muuta linnaruumi kaasaegse kunsti kaudu köitvamaks nii elanikele, ettevõtjatele kui turistidele.

 

„Memorandumis on sätestatud ka kunstiliste strateegiate kaudu tugevdada kohalikku identiteeti, eesmärgiga tõsta eri linnaosade naabruskondade teadlikkust neile omastest eripäradest. Kohalikku kultuuripärandit reklaamitakse kui piirkondliku ja Euroopa identiteedi arendavat väärtust ning tegurit," lisas Taavi Aas.

 

Creativity Remains Foundationi poolt allkirjastas memorandumi toestusfondi finantsjuht Bengt Edqvist. „Käesoleva koostöö algatamine Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga on eelkõige midagi positiivset linnale. Praegu on just õige aeg pakkuda Tallinn Art/RUUMi raames tulevikku suunatud arenguideid, millest iga linnaelanik võib ainult võita," avaldas Edqvist lootust.

 

Projekti uurimustööd koordineerib ETH ehk Šveitsi Föderaalse Tehnikaülikooli arhitektuuri teaduskond ning seda teostab rahvusvaheline meeskond koos tallinlastega. Ühtlasi kasutatakse Tallinn Art/RUUMi raames avalikku linnaruumi ja kaasaegset kunsti eri valdkondade asjatundjate vahelise suhtlusplatvormi loomiseks. Kõigi ühiskonnakihtide kokkuviimiseks loovad ühe kunstilise installatsiooni linnaruumis Tallinna Vaimupuudega Noortekeskuse Juksi andekad kunstnikud.

 

Projekti esimene osa peaks realiseeruma aastaks  2011 kuues  Tallinna asumis.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!