Uudised ja artiklid

Linnainstallatsioonide festivali LIFT11 ideekavandite konkurss

Postitas: Sirle | Kuupäev: 31/08/2010

Pressiteade

 

23. augustil algas Tallinn 2011 Euroopa kultuuripealinna raames toimuva Linnainstallatsioonide festivali LIFT11 ideekavandite konkurss. Konkursi eesmärgiks on leida kümme kohaspetsiifilise installatsiooni projekti, mis teostatakse Tallinna avalikus linnaruumis festivali jooksul maist septembrini 2011. Festivali eesmärgiks on kaasaegse avaliku ruumi kunsti mitmekesiste väljendumisvõimaluste tutvustamine ning kunstnike, arhitektide ja teiste erialade esindajate koostöö soodustamine. Festivali eesmärgiks on tuua fookusesse igapäevases kasutuses olevat linnaruumi, juhtida tähelepanu väheteadvustatud, probleemsetele, või vastupidi, tähenduslikult ülemäära laetud kohtadele, ja esitada väljakutse Tallinna „postkaardikuvandile“.

 

Oodatud on avaliku ruumi kunstiteosed, mille lähtekohaks on konkreetsed kohad ning mis tegelevad sealse ruumilise identiteedi ja vaataja aktiivse kaasamisega. Installatsioone peakski eelkõige iseloomustama keskendumine ruumikogemusele ja kohatajule, samuti suhestumine kohaliku kogukonnaga, nende eluviiside, harjumuste, probleempunktide ja soovidega.

 

Kavandite alusel valmivad installatiivsed, arhitektuursed, skulpturaalsed objektid, mis olenevalt mastaabist ja olemusest võivad toimida iseseisvate teostena või ka koos kultuuripealinna ajal linnaruumis toimuvate teiste kultuurivaldkondade üritustega (lähtekohana, toetava struktuurina või paviljonina muusika-, teatri-, sõna- või audiovisuaalse kunsti ürituste jaoks). Tegemist võib olla eksperimentaalsete ruumiliste objektide, interaktiivsete valgus- ja heliinstallatsioonide, kineetiliste teoste vms. Sõltuvalt idee ja sõnumi olemusest võivad installatsioonid ulatuda väikestest ja lühiajalistest sekkumistest mõõtmetelt suurte ja ajaliselt kogu perioodi hõlmavate objektideni. Installatsioonide asukohavalik on Tallinna piires vaba.

 

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 11. oktoober 2010, tulemused avalikustatakse hiljemalt 30. oktoobril 2010.

 

Linnainstallatsioonide festivali LIFT11 kuraatorid on Margit Argus, Margit Aule, Maarin Mürk ja Ingrid Ruudi.

 

Ideekonkursi žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere, Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, arhitektuuriteadlane Andres Kurg, kunstnik Marko Mäetamm ja LIFT11 kuraatorid.

 

Ideekonkursi tingimused on allalaetavad kodulehel lift11.ee. 

 

Lisainfo:

info@lift11.ee

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!