Uudised ja artiklid

Maanteemuuseum avas uue vabaõhunäituse 'Teeaeg'

Postitas: Sirle | Kuupäev: 08/07/2010

30. juunist külastajatele avatud Teeaeg valmis Euroopa Regionaalarengu Fondi toel. Teeaeg on ainulaadne näitusekeskkond vabas õhus, mis lisaks liikluse ja teede ajaloo tutvustamisele pakub võimalusi liikluskasvatuseks ja puhkamiseks.

 

Teeaega sisenedes näeb Maanteemuuseumi külastaja esmalt ajas muutunud liiklusmärke ja asulatähiseid ning Eesti vanima terasest maanteesilla, Vati silla keskfermi. Edasi liikudes satub külastaja maa sisse süvistatud põnevasse arhitektuursesse keskkonda, ajaloolisse teeruumi, kus saab liikuda ajas tagasi ning tajuda erinevate ajaperioodide õhkkonda.


Masinate väljakul on tee-ehitus- ja hooldusmasinad eksponeeritud neile omases töökeskkonnas. Lapsed ja täiskasvanud saavad katsetada lihtsamaid teede hoolduse või ehitusega seotud tegevusi.

 

Puhkealal asuvad lasteatraktsioonid ja piknikuplats. Vigurivända rajal ja liikluslinnas õpitakse liiklema pedaalautode ja elektrisõidukitega. Sõiduosavust saab proovida tõuke-, jooksu- ja suurerattaliste ratastega ning innovaatiliste sikutavate jalgratastega. Kaunist postiteed võib imetleda restaureeritud Saureri bussi akendest või vanade jooniste järgi ehitatud ainulaadsest kahehobuse postitõllast. Tehnikahuvilistele on masinahall, ülevaatamist ootab senine püsiväljapanek. Tegemist jagub mitmeks tunniks.

 

Teeaja arhitektuurse kontseptsiooni autorid on arhitektuuribüroo Salto arhitektid Ralf Lõoke, Karli Luik ja Maarja Kask. Ekspositsiooniprojekt valmis disainibüroos Laika, Belka & Strelka, autorid Malle Jürgenson ja Krista Lepland.  Eesti Maanteemuuseumi arendamine mõjutab loodetavasti positiivselt ka teiste Põlvamaale planeeritavate turismiobjektide väljaarendamist ja tõstab kogu piirkonna atraktiivsust turismisihtkohana.

 

Rohkem infot Maanteemuuseumi kodulehel.

 

Loe ja vaata pilte ka Tartu Postimehest.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!