Uudised ja artiklid

NB! Üritus toimub vähendatud mahus! Maastikuarhitektid korraldavad seminari „Mugavuspagulased“ kus võetakse vaatluse alla töötamine väljaspool Eestit

Postitas: EMAL | Kuupäev: 19/04/2015


9. mail 2015 kogunevad maastikuarhitektid Antoniuse õue konverentsisaali (Lutsu 5), et rääkida töökogemusest piiri taga. Välismaal töötamisega seonduvat lahkavad maastikuarhitektid, kel endal piiri taga töötamise kogemus.

Välismaale tööle suunduv eestlane ei ole enam ammu uudis. Millal saab välismaal töötavast maastikuarhitektist erandi asemel reegel? Kas „mugavuspagulased“ on need kes lähevad või need kes jäävad? Miks läheb maastikuaritekt välismaale tööle, on see paratamatus või ahvatlev väljakutse? Kas Eestis kehtivad Euroopa Liidu regulatsioonid lihtsustavad erialase töö leidmist piir taga?

Teema on  aktuaalne juba mõnda aega. 2010. aastal käivitas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda projekti „Talendid koju“. Ülekutse, mis pälvis ka president Toomas Hendrik Ilvese tähelepanu ja toetuse, oli suunatud Eestist pärit inimestele, kes piiri taga õppimas või töötamas. Mõne aja eest tekitas elavat diskusiooni nn „mugavuspagulaste“ teema, mis asetas negatiivsesse valgusesse piiritaha suundujad-jääjad. Koos tõusujoones kasvava väljarändega (2013. aastal rändas välja veidi enam kui 10 000 inimest) on väljapool Eestit töötamise temaatika aina teravamalt päevakorda tõusnud. Eesti majanduse tänasest seisust lähtuvalt on kahanenud maastikuarhitektide võimalused leida tööd Eestis. Maastikuarhitekti kutsestandardi vastuvõtmisega on avardunud võimalused piiri taga töötamiseks.

Osavõtutasu (10 EUR; EMAL ja EMÜSi liikmed 5 EUR),  kanda EMALi arveldusarvele Ak nr EE682200221024513637 märksõna Mugavuspagulased. Kohapeal maksmise võimalus.

NB! Registreerimine. Kirjuta rea@maastikuarhitekt.ee

Kontakt Teelel Nigola 5187602.


NB! Üritus toimub vähendatud mahus seoses mitme esineja tulemisel tekkinud tõrgetega. Ajaline kestvus orienteeruvalt kuni lõunani. Kohtumine toimub Epp Kesküla ja Laurent Erardiga, vestlusringis on Rea Sepping, Kreete Mägi, Edgar Kaare jt.


Üritust toetab Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!