Uudised ja artiklid

24.–25. aprillil toimub Tallinnas Balti Maastikufoorum

Postitas: emal | Kuupäev: 23/04/2014

PRESSITEADE
Eesti Maastikuarhitektide Liit

23. aprill 2014

 

24.–25. aprillil toimub Tallinna Õpetajate Majas Balti Maastikufoorum, mis on pühendatud Eesti maastikele ja Euroopa Maastikukonventsioonile. Foorumit korraldab Eesti Maastikuarhitektide Liit.


Maastikufoorumi avab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. „Maastik on meie ühine avalik väliseluruum, kus kõik meie tegevused aset leiavad. Selle ilme ning seisund mõjutab meid tugevalt. Samas on meil endil suured võimalused selle kujundamiseks ning seda nii üksikisiku, kohaliku omavalitsuse, maakonna kui riigi tasandil.“


Balti Maastikufoorumi raames külastab Eestit Maguelonne Dejeant-Pons Euroopa Nõukogust, kes on Euroopa Maastikukonventsiooni patroon. „Maastik ühendab endas ühiskonna neli osa: loodust, kultuuri, sotsiaalset elu ja majandust. Me peame väärtustama enda ümber olevat keskkonda, et anda seda kvaliteetsena edasi järgmistele põlvkondadele.“


Balti Maastikufoorum on Euroopa kodanikeühenduste võrgustiku CivilScape foorumite seeria üheksas, Balti seeria teine ning Eesti esimene foorum, mille eesmärgiks on Euroopa maastikukonventsiooni populariseerimine, eriala- ja sektorivahelise koostöö soodustamine ning ühiskonna maastikuteadlikkuse tõstmine.


Konventsiooni eesmärk on edendada maastike kaitset, korraldust ja planeerimist. See laieneb nii looduslikele, linnalistele kui linnalähialadele, maismaale, siseveekogudele ja merealadele ning hõlmab nii silmapaistvaid, harilikke kui rikutud maastikke.


Balti Maastikufoorum toimub rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu raames. Lisaks foorumile kuulutatakse 24. aprilli õhtul Tallinna Õpetajate Majas välja Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2013.


Foorumit toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.


Info:

Aljona Galazan

Eesti Maastikuarhitektide Liit

info[at]balticlandscapeforum.ee

gsm 56689070

 

Foorumi koduleht: www.balticlandscapeforum.ee


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!