Uudised ja artiklid

Narva linn saab toetust promenaadi rajamiseks

Postitas: Sirle | Kuupäev: 01/03/2010

Allikas: Siseministeerium, Pressiteade 25.02.2010

 

Neljapäeval, 25. veebruaril Vabariigi Valitsuses regionaalminister Siim Kiisleri ettepanekul kinnitatud linnaliste omavalitsusüksuste investeeringute kava muudatus annab Narva linnale õiguse taotleda Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust Narva jõe kaldapealse promenaadi ehitamiseks.

 

"Mul on hea meel, et meie regionaaltoetuste abil saab Narva linna jõeäärne osa, mis on ühtlasi ka Euroopa Liidu idapiiriks, uue ja värske näo, mida ei pea häbenema," ütles regionaalminister Kiisler. "See projekt koos Narva Joaoru puhkeala uuendamisega, mida samuti rahastatakse regionaalpoliitika vahenditest ja mille planeerimise konkursil osalesid Eesti parimad arhitektid, on just see, mida Narva linnaruum vajab," lisas Kiisler.

 

Kavasse lisatud projekti elluviimiseks on Narva linnal võimalik saada toetust ligi 67 miljonit krooni. Projekti käigus korrastatakse Narva kesklinnas kilomeetripikkune kaldaala, mis ühendab Narva linnasadamat Joaoru puhkealaga. Narva linnasadama ning Joaoru puhkeala arendamiseks on linnal samuti võimalik kasutada Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuseid. Promenaadi eskiislahendus töötati välja Narva ja Ivangorodi piiriülese koostööprojekti raames, mille elluviimisel oli jällegi toeks Euroopa Liit.

 

Tänu bastionimüüride ja jõekalda kindlustamisele, eraldi jalakäigu- ja kergliiklusteede rajamisele, promenaadi valgustamisele ja turvasüsteemi paigaldamisele tekib turvaline avalik linnaruum, mis pakub linnaelanikele uusi võimalusi jalutuskäikudeks, tervisespordiks ja vabaajaveetmiseks kesklinnas. Projekti tulemusel paraneb ka ligipääs promenaadile, muuhulgas avatakse taas juurdepääs Hahni trepi kaudu ning huvilisi hakkab lift viima promenaadile otse Narva linnusest.

Toetust eraldatakse linnaliste piirkondade arendamise meetmest. Meetmest toetatakse Eesti 5 suuremat linnapiirkonda – Tallinn koos lähiümbrusega, Tartu, Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi ning Pärnu saavad taotleda Euroopa Regionaalarengu Fondi toetust avaliku linnaruumi arendamiseks, linnaspetsiifiliste probleemide lahendamiseks ja keskuste paremaks ühendamiseks tagamaaga.

 

Toetusmeetme kogumaht on 886 miljonit krooni. Investeeringute kavasse on kinnitatud 22 projekti toetuse kogusummaga 810 587 879 krooni, mis moodustab 91,5% meetmele ettenähtud vahenditest. Ettepanekuid kava täiendamiseks uute projektidega saavad linnapiirkonnad esitada jooksvalt.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!