Uudised ja artiklid

Neljapäeval algavad Tallinnas VII Urbanistika ja linnamaastike päevad

Postitas: Sirle | Kuupäev: 20/04/2010

Eesti Kunstiakadeemia pressiteade, 19.04.2010

 

"VII URBANISTIKA JA LINNAMAASTIKE PÄEVAD" RÄÄGIVAD SOTSIAALSEST TÄNAVAST.

Neljapäeval, 22. aprillil algavad VII Urbanistika ja linnamaastike päevad. Konverentsi arutelud ja loengud koonduvad pealkirja alla „Sotsiaalne tänav“.

Urbanistika ja linnamaastike päevad toovad kokku nii urbanistika, arhitektuuri, maastikuarhitektuuri, disaini ja inseneriteaduse rahvusvahelised eksperdid kui ka aktivistid ja sotsiaalse suunitlusega ettevõtjad. Programm koosneb kutsutud esinejate loengutest, millega paralleelselt toimuvad temaatiliselt grupeeritud lühiettekanded, vestlusringid ja taktikalised workshopid Tallinnas ja selle ümbruses. Eraldi blokk on pühendatud EKA arhitektuuriosakonna ja TLÜ linnakorralduse tudengite koostööprojektile.

Peamiseks sündmuspaigaks on Kanuti Gildi SAAL, paralleelsed sessioonid toimuvad ka EKA arhitektuuriosakonnas, mõlemad asuvad aadressil Pikk 20, Tallinnas.

Konverentsi teema „Sotsiaalne tänav“ on üles keerutanud laial skaalal avaliku ruumi käsitlusi. Tänavaruum on linna nägu, seda nii arhitektuurses kui sotsiaalses mõttes – tänaval toimuv elu, kohtumised, eksimised, mängud on piiritletud fassaadide rea, tänavamööbli, liikluse, kuid ka kultuurikontekstiga. Selle aasta erakordselt suur esinejate arv näitab meid ümbritseva avaliku ruumi loomise ja tarbimise teema aktuaalsust.

Kutsutud esinejateks on:

Arhitekt Henning Thomsen, Gehl Architects, DK - Cities for People

Dr Sabine Knierbein, SkuOR, AU - Public spaces in Berlin as strategic sphere for capital accumulation. For cities! For people? Attention!

Dr Dago Antov, Tallinna Tehnikaülikool, EE - Street – more than a traffic channel. Comparative view from traffic planning point of view.

Dr Zane Berzina, Art College BerlinWeissensee, DE – Material Innovation, Soft Technologies and HighCraft or Making the Invisible Visible: A Case Study of the EStatic Shadows Research Project.

Paralleelselt toimuvad sessioonid koosnevad temaatiliselt grupeeritud lühiloengutest. Teemablokid on „Postkapitalistlik tänav“ (Postcapitalist street), „Kogukondade loomine“ (Creating Communities), „Kunsti pilgu läbi“ (Looking Through Art), „Loovdisain“ (Creative Design), „Lahedad tänavad“ (Cool Streets), „Sein“ (The Wall).

Urbanistika ja linnamaastike päevi organiseerivad Eesti Kunstiakadeemia Urbanistika ja Linnamaastike õppetoolid. Korraldusmeeskonda kuuluvad Katrin Koov, Panu Lehtovuori, Lilia del Rio, Jüri Soolep ja magistrandid.

Konverents toimub inglise keeles ning osalemine on tasuta. Kõik kuulajad on teretulnud!

Konverents algab 22. aprillil kell 10.00 ja lõppeb 24. aprillil.
Konverentsiga samaaegselt toimub 22. ja 23. aprillil algusega kell 18.00 Kanuti Gildi Saalis sümpoosion "Räägime!" Millist linna me tahame? Sümpoosioni korraldaja on Laur Kaunissaare. Samuti avatakse 22. aprillil kell 20.00 galeriis EAST (Pikk tn 36) näitus "Social Street / Sotsiaalne tänav", mis jääb avatuks 25. aprillini. Näitust korraldab Ingrid Ruudi.

VII Urbanistika ja linnamaastike päevi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia ja Briti Nõukogu.

Lisainformatsiooni ja tervikliku programmi leiab leheküljelt
http://www.urbanistika.ee/news.

* Seoses tõsiste tõrgetega lennuliikluses, võib tekkida kavas muudatusi.

Arhitektuuri osakond
Eesti Kunstiakadeemia
Tel: 642 0071

E-mail: urbanistika[at]artun.ee

Teate edastas
Solveig Jahnke
Avalike suhete juht
Eesti Kunstiakadeemia
Tel 6 267 111
Mob 56 26 4949

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!