Uudised ja artiklid

Palju õnne Rea Sepping!

Postitas: EMAL | Kuupäev: 06/04/2016

Elva kesklinna peatänava ja seda ümbritseva kontaktvööndi arhitektuurivõistlusel teise koha preemia (4500 eurot) vääriliseks tunnistati töö märgusõnaga „Tender“, mille autoriteks on Gianfranco Franchi, Chiara Tesi, Rea Sepping ja Tõnu Laanemäe arhitektuuribüroost Franchi+Associati.Fotod: Kaire Pärnpuu

Esikoha pälvis võistlustöö märgusõnaga „Sõstrapõõsaste vahel“, mille autoriteks on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Võidutöö meeskond pälvis preemia suurusega 6000 eurot.

Kolmas preemia (3000 eurot) läks kavandile märgusõnaga „Elvale" (autorid: Anna Endrikson, Erkki Annama, Risto Parve, büroodest Karisma arhitektid ja KA arhitektid).

Ergutuspreemia (2000 eurot) pälvis kavand märgusõnaga „Elva elemendid“ (autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Karin Tõugu, Kadri Klementi, Kirke Päss ja Liina Soosaar, arhitektuuribüroost b210).

Elva linnapea Eva Kamsi sõnul sündis žürii lõppotsus hääletamise tulemusena, kuna sõelale oli jäänud kaks tugevat ideekavandit. „Võidutöö puhul on tegemist reaalselt ja etapiviisiliselt teostatava projektiga. Töö autor on hästi tabanud Elva kui aedlinna olemust ja pakkunud välja värskeid ideid linna kitsaskohtade lahendamiseks. Rõõmu teevad keskväljaku tekkimine kultuurikeskuse juurde, Arbi järve atraktiivsuse tõstmine, puitarhitektuuri kasutamine kaasaegses võtmes ja paljud teised põnevad lahendused, mida on võimalik Elvale omasemaks edasi arendada. Võistluse juhtmõte linnakeskuste korrastamine elukeskkonna ligitõmbavaks muutmisega on täitnud oma eesmärgi.  ”

Žürii hinnangul toob ideekavand Elva keskossa kõigile arusaadava ruumilise muudatuse, luues selgema ruumihierarhia. „Linna tekib keskne väljak, kuhu elanikud saavad kokku tulla. See on koht, kus ka külaline peatab auto ja teeb foto. Ehk teisisõnu Elva saab ruumiliselt selgelt defineeritud linnasüdame, mis liidab linna kesktänava Arbi järve puhkealaga ja tõstab ruumiliselt esile nii linnavalitsuse kui kultuurimaja hooned,” selgitas žürii liige ja EV100 “Hea avalik ruum” programmijuht Kalle Vellevoog.Preemiad kogusummas 15 500 eurot maksab välja Elva Linnavalitsus.

Võistlus otsis ruumilist lahendust Elva linna Kesk tänavale ja seda ümbritsevale kontaktvööndile. Linnavalitsuse soov on anda peatänavale tagasi väärikas koht linnapildis ja seeläbi ka uus hingamine kogu kesklinna ruumile. Võistlusele laekus 8 ideekavandit. 


Elva võistlustöödega saab tutvuda siin.

Galerii

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!