Uudised ja artiklid

Pärnus avati Aida ja Põhja tänavad

Postitas: Sirle | Kuupäev: 16/07/2009

Allikas: Pärnu Postimees, Pärnu LV

 

11. juulil avati Pärnus Pärnu Keskuse ees pidulikult Aida ja Põhja tänavad, mis renoveeriti arhitektuurikonkursi võitnud OÜ KavaKava projekti "Palgiparvetajad" järgi.

 

Pärnu linnapea Mart Viisitamm ja Pärnu Keskuse juhataja Indrek Peedo avasid uue linnaväljaku ning Aida ja Põhja tänava, mis läksid maksma 18,5 miljonit krooni.

“See on nagu öö ja päev, milline oli väljak enne ja nüüd,” iseloomustas Viisitamm oma kõnes Port Arturite parkla asemele kerkinud väljakut. “Arvan, et meil kõigil on hea meel, et kesklinn on saanud Pärnu Keskuse kõrval uued tänavad.”

Viisitamme sõnul on tänavate valmimine hea näide erainvestori ja linna koostööst. “Investorid on näinud, et kui linnakeskus on korras, külastatakse ka nende ärisid rohkem,” rääkis ta.

Viisitamm tõdes, et ümberringi on veel ehitisi, mis vajavad tegemist, ja avaldas lootust, et needki peagi valmivad. Praegu on kontserdimaja ja Port Artur 2 vahel pooleli parkimismaja ja OÜ Neli Investorit maja ehitus.

Peedo kinnitas, et tänavate all on kõik torustikud välja vahetatud ja lähiajal ei pea tänavaid üles kaevama. “See graniit peab kolm inimpõlve vastu,” lausus ta.

Avamise puhul mängis piirivalveorkester ja inimesed said uudistada ostukeskuse ette pargitud Land Rovereid. Et väljas tibutas, mängis piirivalveorkester kaubamaja teisel korrusel ja tänavatel marssimine jäi ära.

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi juhatuse liige Kristjan Vaarmann rääkis, et neid paluti testima, kuidas Karjala graniit võimsaid maastikuautosid kannab. Eelmine kutse Pärnusse tulla tehti nende klubile rohkem kui kümme aastat tagasi ja seetõttu avaldas Vaarmann heameelt, et pärnakatel on taas võimalus Land Rovereid vaadati.

Ostukeskuse kolmandal korrusel jagati laiali 50 kilogrammi kringlit. Lastega mängisid Kass ja Hiir, paljudes kauplustes olid sooduspakkumised.

 

Pilte vaata galeriist!

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Üks kommentaar:

23/07/09 - Sirle kirjutab:
Positiivne oli näha lehiseid.