Uudised ja artiklid

Raadi mõisapargis toimub rahvusvaheline skulptuurisümpoosion

Postitas: Sirle | Kuupäev: 27/08/2010

Rahvusvaheline skulptuurisümpoosion

“Short-term Large scale / “Lühiajaline Suuremõõtmeline”

25.08.- 03.09.2010 Raadi mõisapargis

 

Raadi mõisapargis toimub 25.08.-03.09.2010 rahvusvaheline skulptuurisümpoosion “Lühiajaline Suuremõõtmeline”, milles osalevad 6 skulptorit Eestist, Saksamaalt, Ungarist ja Inglismaalt.

 

Work in progress / Protsessid käivad

 

Nädala jooksul 25.08.–02.09.2010 on kõigil huvilistel võimalik käia skulptuuride valmimisprotsessi jälgimas. Raadi mõisapark on avatud iga päev 7.00–22.00.

 

Näituse Short-term Large scale/ Lühiajaline Suuremõõtmeline avamine on 03.09.2010 kell 18.00. Objektid jäävad installeerituks järgmise suveni.

 

Sümpoosioni sisuline rõhk on installatiivsetel lahendustel, mis püüavad suhestuda Eesti Rahva Muuseumi kui rahvusliku mälu ja mõisapargi kui klassikalise skulptuuri keskkonnaga, mängivad aga oma lahendustes paratamatult tekkivale kommunikatiivsele lühisele ja teose kapseldumisele, mille kutsub esile aeg-ruumiline vastuolu keskkonna, teose ja autori vahel. Kujuneb vangistuse ja vabaduse kui mälu ja tuleviku paradoks – vangistuses kompenseerib ruumi puudust aja küllus, vabaduses aga piirab ruumi küllust aja nappus. See ei puuduta mitte ainult füüsilist reaalsust, milles autorid töötavad ning kus neil on külluses ruumi, kuid kõigest piiratud aeg, vaid ka mentaalset keskkonda, millesse nad ise oma teosega paigutuvad. Klassitsistlikust ideaalist sündinud mõisaparki, mis kuulub Eesti Rahva Muuseumile, loovad teoseid kaasaegses vormikeeles töötavad skulptorid, kellel kõigil isiklik kogemus Eesti või ka konkreetsemalt Raadi pargiga, mis kõigis teostes vormilise ja sisulise iroonia ning isikliku kogemuse kehastusena ka reflekteerub.

 

Skulptuurid jäävad Raadi parki eksponeerituks vaid aastaks, aga sümpoosion ise on planeeritud biennaali vormis korduma ja laienema ka valmivasse skulptuuriparki Tartu Loomamejanduskeskuses.

 

Peakorraldaja: MTÜ Tartu Kunstnike Liit

Partnered: Tartu Loomemajanduskeskus, Eesti Rahva Muuseum

Toetavad: Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, AS Giga, Henkel Balti OÜ, BronzEst OÜ, Tartu linn

 

Kontakt:

Jevgeni Zolotko (sümpoosioni kuraator)

GSM: 5595 0520

e-post: jevgeniz[at]gmail.com

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!