Uudised ja artiklid

Selgunud on Rakvere Seminari tänava piirkonna ümberkujundamise ideevõistluse võitjad

Postitas: Sirle | Kuupäev: 20/07/2010

Allikas: Rakvere linnavalitsus, 15.07.2010

15. juulil selgusid Rakvere Seminari tänava lineaarpargiks kujundamise ja piirneva ala kortermajade fassaadide rekonstrueerimise ideevõistluse võitjad.

 

Ideevõistluse žürii pidas esitatud töid kõrgetasemelisteks ja valis välja kaks üksteisest erinevat võidutööd ning neli ostuauhinna väärilist ideelahendust. Võidutööd võetakse aluseks edaspidiste tegevuste kavandamisel.

 

Žürii tunnistas võitjateks võistlustööd nimega „Linna Metsa” ja „Elementaalne”. „Linna Metsa” autoriteks on Kadri Klementi, Aet Ader, Grete Soosalu, Kaidi Õis, Karin Tõugu, Mikk Meelak ja Kalle Komissarov ja võistlustöö „Elementaalne” autoriteks on Kai Süda, Diana Taalfeld ja Risto Parve (OÜ KARISMA arhitektide).

 

Žürii otsustas välja anda neli ostuauhinda: märgusõnale „Roheline Konstruktor” arhitektuuribüroo KOSMOS, autoriteks Mihkel Tüür, Ott Kadarik ja Villem Tomiste; märgusõnale „Liinid” autoriteks Eva Kedelauk, Kristel Niisuke, Maie Raud, Kristiina Remmelkoor, Olav Remmelkoor ja Siim Tiisvelt, märgusõnale „Baruto” Sport OÜ autoriteks Anna-Liisa Unt, Martin McLean, Robert Kähr ja Tiit Sild; märgusõnale „Fake Forest” Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik, autoriteks Lea Järve- Eronen, Erik Joasaare ja Tiina Tuulik.

 

Ideevõistluse preemiafondi suurus on kokku 250 000 krooni, millest võitjad saavad a´ 75 000.- kr ja nelja ostuauhinna saajad a´25 000.- kr. Ideevõistlusele laekus kokku neliteist tööd ning nendest avatakse peatselt näitus selle aasta septembris, ühtlasi avalikustatakse siis ka žürii kommentaarid kõigi laekunud tööde kohta.

 

Rakvere Linnavalitsuse poolt välja kuulutatud ideevõistluse toimus käesoleva aasta 30. märtsist kuni 15. juunini. Ideevõistluse eesmärgiks oli leida parim terviklik ideelahendus nõukogude ajast pärinevate tüüpkortermajade fassaadide uuendamiseks kaasaja nõuetele vastavaks ja Seminari tänava ümberkujundamiseks atraktiivseks linnamaastikuks. Ideevõistlus korraldati seoses Rakvere osalemisega Baltimeremaade koostööprojektis Urban Energy (http://www.urbenergy.eu/). Urb Energy on rahvusvaheline Euroopa koostööprojekt, mida osaliselt finantseerib Euroopa Liit Läänemere programmi 2007-2013 raames. Projekt Urb Energy käivitus 2009. a jaanuaris ja kestab kolm aastat.

 

Lisainfo: Raul Järg, Rakvere Linnavalitsuse peaarhitekt, 530 10 090

 

Pressiteade 15.07.2010

Protokoll

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!