Uudised ja artiklid

Selgunud on Viimsi Tammede pargi maastikuarhitektuurse ideekavandi konkursi võitjad!

Postitas: EMAL | Kuupäev: 08/02/2018


Selgunud on Viimsi Tammede pargi maastikuarhitektuurse ideekavandi konkursi võitjad!


Esmakordselt Eestis on Viimsi Vallavalitsuse ja Eesti Maastikuarhitektide Liidu koostöös viidud läbi maastikuarhitektuurne ideekonkurss, mille eesmärgiks oli leida parim maastikuarhitektuurne lahendus tulevase Riigigümnaasiumi kõrval asuvale 4,3 ha suurusele Tammede pargile. Pargi avamine on planeeritud Eesti Vabariigi oma 100. sünnipäeva-aastal koos 1.septembril valmiva Viimsi Riigigümnaasiumiga.

 

Võistlus ülesandeks oli kavandada viimsilastele polüfunktsionaalseks ajaveetmiskohaks kaasaaegse kujundusega kõrgetasemeline välisruum, silmas pidades ümbritsevat keskkonda ja kaasaaegse maastikuarhitektuuri parimat praktikat.

 

Konkurss korraldati kaheetapilisena. Võistluse esimeses voorus kvalifitseerus 10 osalemistaotlust ning esitatud portfooliote põhjal valis žürii välja neli võistlejat, kes esitasid konkursi teises voorus Tammede pargi ideekavandid.

 

6. veebruaril Rannarahva Muuseumis toimunud pidulikul avalikul koosolekul avati ideekavanditega kaasas olnud nimekaardid ja selgusid žürii otsusel võidutöö märgusõnaga „Tõru“ autorid, kelleks osutus Lootusprojekt OÜ eesotsas Kersti Lootusega. 2. - 4. koht läks žürii otsusega jagamisele ideekavandite vahel märgusõnadega:

„Kobratu 3“ - autorid AB Artes Terrae OÜ, Tanel Breede, Heiki Kalberg, Sulev Nurme, Gerly Toomeoja, Karl Hansson, Merle Karro-Kalberg ja Elvi Liiv;

„Sild“ - autorid Kivisilla OÜ, Ülle Grišakov, Triin Järve ja Eda Vane;

„Terrain“ – autorid Arhitekt Must OÜ, Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Sander Paling, Katrin Vilberg ja Heleriin Vaher.

 

Kõigis neljas võistlustöös oli pakutud häid ideid, innovaatilisi mõtteid ja uudseid looduspõhiseid lahendusi. Võitjaks valitud ideekavandi eeliseks on väga paindlik struktuur, mis võimaldab parki etapiviisiliselt rajada ja tulevikus vajadusel hõlpsasti ka uusi funktsioone juurde liita ning olemasolevaid ajas jätkuvalt edasi arendada ja kohendada.

 

Eesti Maastikuarhitektide Liit pani välja Eesti Kultuurkapitali toel esikoha preemia 5 000€. Ülejäänud ideekavandite esitajad saavad Viimsi Valla poolt ergutuspreemiatena igaüks 1 500€.

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!