Uudised ja artiklid

Suvepealinnas avati uuenenud Rannapark

Postitas: Sirle | Kuupäev: 21/06/2010

Allikas: ERR Uudised, 20.06.2010, Ester Vilgats

Renoveeritud Pärnu rannapark.

foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

 

Täna 15. korda suvepealinnaks saanud Pärnus avati pidulikult uuenenud Rannapark, mis rajati 1882. aastal linna karjamaale.

 

Esimest korda sai Pärnu suvepealinnaks 1996. aastal ja vahepeal liikus linnajuhtide mõte selles suunas, et suvepealinn on oma aja ära elanud. Nüüd toetatakse aga seda ideed taas väga jõuliselt, Pärnu ja suvepealinn nagunii juba sünonüümideks saanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nii nagu mesilased koguvad talvel mett, selleks, et külm ja pikk talv üle elada, nii kogume ka meie inimestena suvel valgust ja energiat pimeda sügise ja külma talve tarvis. Eestile on kombeks üks president korraga, sama kehtib ka Pärnu kohta. Pärnu oli, on ja jääb Eestimaa suvepealinnaks. Selle tiitli hoidmise nimel on viimastel aastatel tehtud väga suured investeeringud, just inimeste vaba aja veetmise, puhkamise ja elukeskkonna parandamise nimel," rääkis Pärnu linnapea Toomas Kivimägi.

Rannapark, mille uuendamiseks kulus 21 miljonit krooni, lõviosa sellest Euroopa Liidu raha.

"Nii nagu üks park peab olema, kus on mõnusaid tegevusi; siin saab malet mängida, petanki mängida, kunsti imetleda, mõnusalt aega veeta ning aega maha võtta. Lastele on vahva ja suur mänguväljak valmis saanud, kus kõik terve perega leiavad tegevust," rääkis Pärnu linnaaednik Kristiina Kupper.

Laste mänguväljak pakub nii väikestele kui ka juba suurematele tirtsudele ja põnnidele vahvat ajaveetmist, sest selliseid atraktsioone vähemalt Pärnus veel pole.

 

Vaata videoklippi AK uudistest

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Üks kommentaar:

21/07/10 - Sirle kirjutab:
Kohalikud arvavad: http://www.parnupostimees.ee/?id=288433 Pisteliselt võib lugeda ka kommentaare, mis päris humoorikad