Uudised ja artiklid

Tallinnas avati Kalamaja kalmistupark

Postitas: Sirle | Kuupäev: 28/07/2009

Allikas: AS K&H

21. juulil avati Tallinnas Kalamaja kalmistupark, mille rekonstrueerimisprojekti koostaja oli AS K&H.

Tegemist on ühelt poolt kaitsealuse endise kalmistuga, mis nõuab vaikust ja rahu ning teisalt ainukese avaliku rohealaga mitme kilomeetri raadiuses.


Projekti eesmärgiks oli siduda omavahel endise kalmistu rahulikkus ja linnapargi ülesanded. Projekteerimisel on arvestatud endise teedeskeemiga ja hauaplatsidega, eksponeeritud värav-kellatorni ning kavandatud istumiskohti, laste mänguväljak, purskkaevud ja hulgaliselt lilli.


Projekti koostamisel oli linnapoolseks sisuliseks partneriks Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve, tellijaks Kommunaalamet. Kalmistupargi-linnapargi piiri leidmisel oli hulgaliselt arutelusid ja  lahendusi, sisulisse töösse oli kaasatud erinevaid spetisaliste erinevatest Tallinna Linnavalitsuse ametitest ja Põhja-Tallinna linnaosast. K&H poolseteks peamisteks projekteerijateks olid noored maastikuarhitektid Antti Pääsukene ja Terko Veensalu, mänguväljaku osa tegi maastikuarhitekt Toomas Põld. Projekteerimise vastutavaks spetsialistiks oli Heiki Kalberg, projektijuhiks Kalle Pint ning visualiseerimisega tegeles Mirko Traks.
 
Rajatud parki on erinevalt projektist lisandunud mõningad lillepeenrad ja kohati on lahendus ehituse käigus muutunud, kuid see on protsessi lahutamatu osa. Park paistab silma ka hea ehituskvaliteedi poolest - teede kaared on tõesti kaarekujulised ja pinnad meeldivalt sujuvad, mis paljudele Eesti ehitajatele on keeruline. Ehitustööde peatöövõtja oli AS Terrat.
 
Tänaseks on pooleteise aasta pikkuse töö tulemusena avatud uus park, mille on seni linnarahvas hästi vastu võtnud.

 

Vaata pilte galeriist.

 

Loe ka Tallinna kodulehelt.

Ja vaata pilte.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Üks kommentaar:

07/08/09 - Sirle kirjutab:
Tore, et maastikuarhitektid on ka orbiidil!