Uudised ja artiklid

Tamula rannapromenaadile pannakse nurgakivi

Postitas: Sirle | Kuupäev: 12/08/2009

Neljapäeval, 13. augustil kell 16.00 saab ehitusjärgus olev Tamula rannapromenaad nurgakivi, mis asetatakse Tartu tänava otsas oleva graniidist trepi alla.

„Esimene etapp on läbitud ja suurem osa tööst tehtud. Silmnähtavalt hakkab iga päevaga pilt avalikkuse jaoks muutuma, kuna lõpp-tulemus on üsna lähedal. Nurgakivi panek on hea traditsioon, mida oleme arvestanud ka selle objekti puhul,“ sõnas Võru Linnavalitsuse poolne projektijuht Aivar Nigol.

 

Tamula kaldaala hõlmab ca 800 meetrise lõigu väljaarendamist, sealhulgas kivi- ja laudkattega käiguteede, valgustuse, tualeti, tribüüni ehitust; ranna kujundamist veeatraktsioonide, mänguvahendite, riietuskabiinide, haljastuse, paadisildade jne näol.

 

Samuti teostatakse projekti tulemusena Eesti pikima rippsillaga, Roosisaare sillaga, piirneva ala tugiinfrastruktuuri väljaarendamist (parkla ehitus, valgustus, paadisadam ja puhkekoht), mis seob rannapromenaadi ja Roosisaare silla ühtseks terviklikuks rannaalaks.

 

Silla vahetusse lähedusse rajatakse skulptuur „Elujõud“, mis väljendab võrulaste visadust ja on seotud Roosisaarel asuva vanima asundusega. Skulptuuri autoriks on skulptor Peeter Leinbock.

 

Rannapromenaadi ehitamist alustati tänavu juunis ning praeguseks on objektijuht Oleg Kaatsi sõnul kõik tööd lõppfaasis ja sujunud plaanipäraselt. „Ainus segav faktor on Tamula järve kõrge veetase, mis on oluliselt seganud muruoaasi ja kõnniteede ehitamist,“ nentis Kaats.

 

Tööd planeeritakse lõpetada käesoleva aasta septembriks. Ehituse maksumus on ligi 17 miljonit krooni ning arendustöid teostab aktsiaselts Nordecon Ehitus.

 

Projekti kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist.


Marianne Mett
Võru Linnavalitsus
Avalike suhete spetsialist
tel 785 0948
e-post: marianne.mett@voru.ee

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!