Uudised ja artiklid

Tartus avatakse lastekaitsepäeval mitu uut mänguväljakut

Postitas: Sirle | Kuupäev: 01/06/2010

Allikas: Tartu linna koduleht, Tartu ülikooli koduleht

Tartu linn avab tavakohaselt lastekaitsepäeval uue lastemänguväljaku. 1. juunil kell 19 oodatakse Ihaste linnaosa lapsi ja vanemaid Pallase 43 asuva mänguväljaku avamisele.

„On tore avada taas uut mänguväljakut, mis on sündinud nii tihedas koostöös ümbruskonna elanikega. Tänu elanike initsiatiivile oli seda kinnistut juba varem pargi- ja puhkealana kujundama asutud ning kui ka linn oma õla alla pani, siis esitasid kohalikud inimesed oma mõtteid ja ettepanekuid mänguväljaku kujundamiseks. Kindlasti kujuneb sellest omamoodi vabaajakeskus Ihaste piirkonna inimestele,“ ütles linnapea Urmas Kruuse.


Ihaste mudilased saavad uuel mänguväljakul endale mängumaja koos kiikedega ja liurenni, suurematele lastele on mõeldud Tarzani rada. Haljasalale on rajatud ka kõigile nõuetele vastav võrkpalliplats. Haljasalale ehitati purustatud kruusakattega teed ja valgustus.


Mänguväljaku rajamine maksis koos valgustuse ja haljastusega umbes 620 000 krooni.

 

Lisainfo: linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja Andres Pool, tel 736 1286.

 

 

1. juunil kell 15 avab Tartu Ülikooli botaanikaaed väikestele külastajatele 10 erineva tegevuskohaga mänguväljaku.

 

Mänguväljak on rajatud botaanikaaia Kroonuaia tänava poolsesse vaiksemasse ja turvalisemasse nurka ARC Projekti arhitekti Kati Niibo kavandi järgi. Kasutatud on botaanikaaia maastikku sobivaid OÜ TipTipTap tooteid ning Räpina meister Elmar Erik on väljakule loonud originaalsed puuskulptuurid. Mänguplatsi lillepeenrad on kujundanud ja istutanud botaanikaaia aednik Annela Nõmmik. Mänguväljak valmis tänu AS Olerex ja AS G4S tõhusale toetusele.

 

Väljaku avamise puhul annavad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli noored muusikud botaanikaaias väikese kontserdi.

 

Lisainfo: Heiki Tamm, TÜ botaanikaaia direktor, tel 510 2085, e-post heiki.tamm.001[at]ut.ee

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!