Uudised ja artiklid

Tartus toimub konverents "See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna" 19.-21. okt

Postitas: emal | Kuupäev: 19/10/2012

Allikas: Tartu Ülikool, 16.10.12

Tartu ülikool koostöös TTÜ Tartu kolledži ning Supilinna seltsiga korraldavad 19.21. oktoobrini Tartus konverentsi "See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna", kus uuritakse linna arengut nii teaduslikust kui ka emotsionaalsest küljest.


„See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna” on kahe ülikooli ja ühe linnaosaseltsi ühine mõte, mis saab teoks konverentsina Tartus. Projekti eesmärk on ühelt poolt uurida linna arengut teaduslikult ja teiselt poolt käsitleda linna kui emotsioonidest rikast keskkonda.


Kolm päeva vältav konverents ühendab endas äärmused: utoopia ja päris linna, unistused ja nende purunemise, korra ja kaose, valge ja musta, sidudes esimese teisega ning andes Vitruviuse poolt kirjeldatud ruumi ja struktuuri reeglitele – tänavatele, väljakutele ja fassaadidele – nähtava kõrval nähtamatu mõõtme.


Tartu on ainulaadne nii Eestis kui ka kogu Euroopas, selle linna südameringi kujundab ülikool – üks väheseid valgustusajastu ülikoole ja paremini säilinud akadeemilisi ansambleid Prantsuse revolutsiooni järgses Euroopas. Ülikooli arhitekti Johann Wilhelm Krause idee Per aspera ad astra! on siin juhtinud tudengeid, keda tänagi kutsume kaasa mõtlema. Ent valge kõrval on linnal ka tumedam pool, mis lõppkokkuvõttes annab joonele värvi, objektiivsele subjektiivse varjundi, analüütilisele fenomenoloogilise poole.


Avasõnad ütleb Tartu ülikooli rektor prof Volli Kalm. Esinejaid on erinevatelt elualadelt, teadlastest ja arhitektidest kuni kunstnike ja kirjanikeni välja. Kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema!


Programm: www.supilinn.ee/files/see-linn-ja-teine-programm.pdf


Lisainfo: Aliis Liin, „See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna” konverentsi korraldaja, e-post aliis.liin[at]ut.ee


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!