Uudised ja artiklid

EMAL suvepäevade 2008 kroonika

Postitas: Sirle | Kuupäev: 25/08/2008

EMALi selleaastased suvepäevad toimusid 16.-17. augustil Võrumaal Tilga talus, Nele maakodus. Suurepärane koht suvepäevade pidamiseks. Ja muidu ka kaunis ja hubane.

 

 

Kohe alguses tuleb ära mainida, et tegemist oli tõeliste suvepäevadega, sest olenemata kahtlasele ilmaennustusele meid vihmaga kimbutada, tulid siiski päris soojad ja päikeserohked päevad.

 


Suvepäevade kontseptsiooni kohaselt oli peamiseks eesmärgiks lõõgastuda. Kuna õnneks peavad maastikuarhitektid lugu aktiivsest puhkusest, siis tuleb tunnistada, et aega logelemiseks polnudki. Üsna tihe programm tingis ka lõppkokkuvõttes paraku selle, et kõike päris ei jõudnudki teha. Seega võib loota, et millalgi peatselt uus üritus tulemas on.

 

 

Alustuseks koguneti tuppa ning kuulati ära kolme ülikooli - TTÜ, EMÜ ja EKA (rääkisid vastavalt Mart Hiob, Peeter Vassiljev, Katrin Koov) esitlused õpetatava eriala kohta, peale mida toimus värskes õhus ka edasine diskussioon koolide erinevuste ja õpetamise vajalikkuse üle.

 

 

Vestlus kujunes päris meeleolukaks ja asjalikus õhkkonnas, mistõttu õhtuoote ajal lubatud mälumäng tuli lükata edasi. Peale võileibade vitsutamist ning herilastega võitlemist tuli taas tuppa suunduda, kus jutujärje võtsid üle külla kutsutud loodusfotograafid Sven Zacek ning Jaak Põder.

 

 

Oma esitluse jooskul, mis oli väga põnev ja õpetlik, viidi kurssi ning värskendati meie mälu hulga tehniliste nippide ja huvitavate nüanssidega, mis puudutab maastiku fotografeerimist. Muuhulgas saime ka teada, kuidas talvel oleks lumi ikka valge ning kuidas ja milliste filtritega õigeid tulemusi saavutada. Kokkuvõtteks võib öelda, et oli mõnus. Kohalolnud nõustuvad sellega, ma loodan.

 

 

Fotoseminari lõppedes hakkas juba hämarduma ning oligi aeg oma sammud suitsusauna poole seda (mis muide oli nii hea, et võttis jalad nõrgaks), kus toimus ka meeleolukas grillimine.

 

Kuivõrd meid oli premeeritud hea ilmaga, siis vahetult enne null-null kümmet kogunesime kõik sauna taha ja jälgisime kuuvarjutusest ilmaimet. Kahju, Karin, me ei suutnud olla vait, kuid loodan, et leidsid ka mõned vaikusehetked.

 

Õhtu või suisa öö lõpetas I päeva programmi viimane punkt - Maastikuarhitekti öö mälumäng. Selgus, et nii mõningi erialane teadmine vajas värskendamist, kuid võib hea meelega nentida, et tase oli hea. Tasavägises võitluses tuli tunnistada mälumängurist kapteni Mardi võistkonna võitu. Kõik osalejad said premeeritud ka auhindadega. Peale kella nelja kustus ka viimaste aktivistide eluvaim ning öörahu võis saabuda.

 

 

Hommikul avastasime, et pannkoogi taigna komponentidest on puudu üks põhilisem - jahu. Kuivõrd maastikuarhitekt ei löö kartma mingisuguste raskuste ees, saadeti üks meeskond jahujahile. Samal ajal, kui Valdeko küpsetas ära tohutu hunniku maitsvaid kooke (ma pole veel varem näinud, et kooke võib isegi üle jääda), toimus taaskord toas järgmine ettekanne - ülevaade IFLA aastakonverentsist Hollandis Apeldoornis. Üks peamine sõnum: soovitan kindlasti osa võtta seesugustest rahvusvahelistest üritustest, sest nii suurel hulgal erialainimesi kohata on lausa lust. Teadmiseks, et järgmise aasta septembris toimub järjekordne rahvusvahelise maastikuarhitektide liidu aastakonverents Brasiilias Rio de Janeiros. Mina plaanin minna...

 

 

Suvepäevade viimase ametliku osana korraldas Tom (dots Põld) ergutusrekreatsiooniprogrammi "Kutsetunnistuse peaproov" alapealkirjaga Tilga talu maastikumäng, mis oli väga kaasahaarav, mälutreeniv ning sportlik. Jällegi toimus suhteliselt tasavägine võistlus, kus auhinnalise esimese koha pälvis võistkond 'Rohelised' koosseisus Karl, Karin, Mare ja Sirle.

 

Kella neljaks oli enamus osavõtjaid viisakalt lahkunud. Kohalejääjate rõõmuks jäi kraamimine ja ülejäänud toidu tarbimine. Kahju, et ajanappuse ning koduigatsuse tõttu jäi seekord ära loodus- ja kultuuriretk Tammetsõõri juurde ning Kütioru Maakunsti rajale. Ehk jõuame teinekord!

 

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et EMALi suvepäevad 2008 läksid igati korda!

 

 

Järgmisi toredaid kokkusaamisi ootama jäädes,
Sirle

 

PS Tänud kõikidele abimeestele ja kohaletulijatele!

[piltide autorid: Sirle ja Ebu]

 

Vanasõna

Kui augustis panna hambahari täiskuu ajal lauale,
siis tapab Ebu sellega hommikul herilasi
(Andsumäe, 2008)

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!