Uudised ja artiklid

Tallinna Vabaduse väljak avatakse päikeseloojangul

Postitas: Sirle | Kuupäev: 05/08/2009

Allikas: Tallinna Postimees, 05.08.2009
Kahe nädala pärast toimuval Vabaduse väljaku avamisüritusel mängitakse etendust, milles on üle saja osaleja ning mille on lavastanud Linnateatri lavastaja Mart Koldits.

Abilinnapea Kaia Jäppinen rääkis tänasel pressikonverentsil, et suurejooneline etendus algab päikeseloojangul, kell 20.58. «Etendus näitab väljaku ajalugu läbi erinevate aastasadade ja ka neid uusi võimalusi, mida see väljak linnaruumile ja linnarahvale annab,» lausus abilinnapea.
 

«Siin on olnud mererand, mets, põld, heinamaa, küla, turg, surnuaed ja lahinguväli. Siin on peetud paraade, miitinguid, pulmi, matuseid. Siin on loodud riike, hävitatud riike. Seda kohta on nimetatud Heinaturuks, Peetri platsiks, Vabaduse platsiks, Võidu väljakuks, Vabaduse väljakuks,» loetles Jäppinen. Seda kõike saabki tema sõnul tunniajalise etenduse jooksul näha.

 

Samuti on kõigil huvilistel pärast avaetendust näha väljaku alust parklat nii, et see on autodest tühi. Sellist võimalust ei pruugi hiljem avaneda. Saab ka tutvuda uue Ahhaa-keskuse ja muude asutustega, mis seal asuvad.

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!