Uudised ja artiklid

Välisprojekt aitab Tallinnas Kultuurikatlasse ehitada atraktiivse linnaruumi

Postitas: Sirle | Kuupäev: 05/01/2011

Tallinna linnavalitsus esitas täna linnavolikogule otsuse eelnõu, millega nõustutakse Tallinna linna osalemisega elukeskkonna arendamise rakenduskava meetme „Linnaliste piirkondade arendamine välisprojektis „Linnaruum Kultuurikatlas".

 

Abilinnapea Yana Toomi sõnul on projekti eesmärk pakkuda atraktiivset linnaruumi nii Tallinna elanikele kui ka külastajatele ning ehitada välja Kultuurikatlas asuv avalikus kasutuses olev linnatänav.

 

Projekti käigus renoveeritav ala ehk Linnaruum Kultuurikatlas koosneb Katlasaalist ning kogu hoonet läbivast tänavast ja laste mängualast. Tegemist on avaliku ruumiga, mis on võrreldav linnaväljakute, parkide ja muude taoliste kohtadega. Antud juhul paikneb see avalik ruum katuse all ning inimestel on võimalik osa võtta erinevatest ümbritsevates ruumides pakutavatest tegevustest (näitused, etendused, töötoad).  Linnaruum saab olema ühendavaks lüliks Kultuurikatlas ja Kultuurikatla lähistel asuvate erinevate objektide vahel (sadam, Kalamaja, vanalinn, Energia Avastuskeskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Kultuurikilomeeter jne).

 

Projekti raames kavandatakse esialgu katlasaali, vahetänava ja laste mängumaa ehituseööd ning neisse linnamööbli hankimise.

 

Projekti kogueelarve on 875 649 eurot, millest välistoetus moodustab 601 746 eurot ning Tallinna linna omafinantseering on kokku 273 903 eurot. Projekti kestus on 12.10.2010-31.12.2013 ja projekti hoidjaks on Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Kultuurikatla arendamiseks ja väljaehitamiseks on ühtekokku kaasatud juba neli välisprojekti. 

 

Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!