Uudised ja artiklid

Valminud on „Pargi hoolduskava koostamise juhend”

Postitas: Sirle | Kuupäev: 07/02/2012

Allikas: Bioneer, 31.01.2012

Pargi hoolduskava koostamise juhend. 2011

Juhend on hea ja käepärane töövahend abistamaks parkide hooldajaid, hoolduskavade või kaitsekorralduskavade koostajaid ja kaitsjaid, kuid sobib õppematerjaliks ka niisama pargihuvilistele.

Juhendi lisades on lähteülesande näidised hoolduskava ja geoaluse tellimiseks, elustikule sobivaimad ajad hooldustööde tegemiseks jms. Tähtsaim lisa on juhendi alusel koostatud Kukulinna mõisa pargi kaitsekorralduskava aastateks 2012-2021, mis annab pargi omanikele ja hooldajatele praktilisi nõuandeid vana pargi säilitamiseks.

Keskkonnaameti regioonide kaudu jagatakse tasuta juhendit kohalikele omavalitsustele, kes haldavad nii loodus- kui ka muinsuskaitsealuseid parke. Samuti saavad juhendi maastikuarhitektuuri õpetavad koolid.


Huvilistel on võimalik juhendiga tutvuda Keskkonnaameti kodulehel.


Juhendi tellijaks on Keskkonnaamet, koostajaks on Nele Nutt ning toimetajaks Marica-Maris Paju.


Juhend valmis Kesk-Läänemere Interreg IV A projekti Devepark („Sustainable historic park management and development in Finland and Estonia“) raames. Projekti eesmärk on toetada Eesti ja Soome koostööd ajalooliste parkide arendamisel ja haldamisel, sh laiendada parkide kasutusvõimalusi, parandades huvigruppide teavitamist ja kaasamist ning tutvustades parke kui atraktiivset ja ajaloolist loodus- ja kultuuripärandit.


Viited

Email again:

Kommenteeri!

Nimi
E-mail
Kommenteeri

Kirjuta siia esimene kommentaar!